ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Ślub w stylizacji góralskiej...
Rss Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2013-03-10 08:24:32
Komentarzy: 0
Ślub w klimatach góralskich.
 
 

Wesele na Bani

Piękna okolica, duża sala, komfortowe pokoje. To na te aspekty zazwyczaj zwraca się uwagę, wybierając miejsce wesela. Uroczystość jest długo planowana, wszystko ma być jak z bajki i dopięte na ostatni guzik. Przygotowań jest tak wiele, że warto oddać się w ręce profesjonalistów. Tym bardziej gdy chcemy zaskoczyć gości czymś naprawdę wyjątkowym, jak tradycyjne góralskie wesele, jednocześnie zapewniając wiele atrakcji.

 
Wesele góralskie to pomysł nie tylko dla górali, ale osób lubiących staropolskie zwyczaje. Tradycyjnie ślub na Podhalu rozpoczyna się od błogosławieństwa rodziców, a to wszystko przy akompaniamencie góralskiej kapeli. Jednak ślubu nie było by bez gości, którzy zapraszani są przez pytacy – górali, którzy przyśpiewkami pytackimi zachęcają do udziału w ceremonii. Młoda Para dojeżdża do drewnianego, kameralnego kościoła bryczką zaprzężoną w konie. Po drodze stawiane są bramy przez dziadów weselnych, przy których nowożeńcy i sami goście, muszą wykupić się butelką wódki.
Po ceremonii zaślubin czas na zabawę do białego rana pod okiem wodzireja. Koło godziny dwunastej nie można zapomnieć o cepcu, bez którego nie ma góralskiego wesela.
Panna Młoda porywana jest przez dróżki weselne i jest w ich rękach dopóki jej świeżo upieczony mąż dokona „wykupu”. Całej zabawie towarzyszą góralskie przyśpiewki i tańce, co może trwać dość długo. Zgodnie z tradycją góralską dopiero po cepcu można składać życzenia i obdarowywać Młodą Parę prezentami.
Jesteśmy w stanie zorganizować wesele w prawdziwym góralskim stylu. Zaczynając od wypożyczenia tradycyjnego podhalańskiego stroju weselnego. Dla mężczyzn obowiązkowo portki bukowe, pas z filcu, cuha – wełniany, ozdobiony haftem płaszcz. Dla kobiety spódnicę góralską, gorset, no i podstawą są kierpce. Jeśli chodzi o menu, możemy dostosować się do naszych klientów, proponując dodatkowo tradycyjny bufet góralski, na którym nie zabraknie świniaka, oscypków i korbocy. A dla dobrej zabawy polecić możemy prawdziwą podhalańską przepalankę. – mówi Karol Pilch kierownik działu rezerwacji Hotelu Bania**** Thermal&Ski w Białce Tatrzańskiej.Ten czterogwiazdkowy hotel w Białce oferuje weselny pakiet góralski dla przyszłej Młodej Pary. Uroczystość wraz z noclegami można zorganizować nawet dla 400 gości. Jednak by nadać temu wydarzeniu dodatkowych walorów, warto zaproponować gościom dodatkowe atrakcje, które można zaleźć w hotelu bez względu na porę roku.
 Planując wesele zimą - warto pamiętać o stokach narciarskich. Goście, mając w perspektywie długą podróż, często przyjeżdżają dzień wcześniej. Można im zaoferować karnety narciarskie, które będą mogli wykorzystać całą rodziną w sobotni poranek, kiedy państwo młodzi będą pochłonięci ostatnimi przygotowaniami do ceremonii. Dzięki temu nakładając makijaż czy przygotowując fryzurę przyszła żona nie będzie się martwić, kto zajmie się w tym czasie gośćmi.

Nie trzeba też się martwić o początkujących narciarzy, ponieważ kompleks dysponuje wypożyczalnią sprzętu oraz posiada szkółkę narciarską. Gościom, którzy lepiej czują się w zwykłych butach niż na nartach, można zaproponować kulig lub spacer po urokliwym, górskim miasteczku, jakim jest Białka Tatrzańska.Pomysłów na wesele są tysiące. Każda para ma swoje wyobrażenie tego dnia i przykłada wielką wagę do jego realizacji. Nie każdy jednak zastanawia się, jak można urozmaicić poprawiny. Po sobotnich szaleństwach można zaproponować gościom wyjątkową zabawę w basenach termalnych niemal przyklejonych do Hotelu Bania – jedynego w Polsce hotelu termalno-narciarskiego. Dla dorosłych jest to świetna okazja do relaksu i odpoczynku po nieprzespanej nocy, a najmłodszych z pewnością ucieszą zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

 
Artykuł sponsorowany przez firmę:


logo
Hotel Bania **** Thermal&Ski w Białce Tatrzańskiej

Hotel Bania **** Thermal&Ski w Białce Tatrzańskiej jest jedynym obiektem hotelowo-konferencyjnym z czterema gwiazdkami w Białce Tatrzańskiej. Jest częścią kompleksu, w skład którego wchodzą ośrodek narciarski i baseny termalne.
Strona internetowa firmy:

http://www.hotelbania.pl/
Data dodania 2013-03-10 08:24:32
Galeria Ślub w stylizacji góralskiej...
   
Przeglądaj komentarzeDodaj komentarz
Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz.
Dodaj nowy komentarzPokaż komentarze
Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*